Indywidualne kompetencje menadżerskie
Jak zostać menadżerem- liderem? Jak być dobrym liderem-menadżerem? Co powinien umieć menadżer i kto może nim zostać? Jakie cechy powinien mieć dobry szef? Czy mam cechy dobrego szefa? Jak budować autorytet? Czym jest expose szefa i ile powinno trwać?
Na czym polega motywowanie pracowników i jakie narzędzia i techniki motywowania w ogóle są? Zarządzanie zespołem to to samo co współpracowanie w zespole? I jak skutecznie zarządzać zespołem, a jak skutecznie zarządzać sobą w czasie? Czy są zasady komunikacji i co jest najważniejsze w komunikowaniu się z zespołem i w zespole? Co to jest feedback i jak go udzielać? A może samemu prosić o informację zwrotną? KPI- co to jest i jak można to analitycznie interpretować? Na czym polega delegowanie zadań i jak kontrolować wykonanie zadań przez pracownika?
Jeśli chociaż jedno z tych pytań jest tym , które wpisałaś/wpisałeś do wyszukiwarki to jesteś w najlepszym miejscu aby czytać dalej.
Na każdym stanowisku mierzymy się ze swoimi mocnymi stronami i obszarami rozwojowymi. Nie ma osób wiedzących od razu jak zarządzać innymi. To mit. Każdy kto jest lub chciałby być szefową/szefem ma swoje naturalne cechy kierownicze. Nie wszystkie je mamy a czasami nie wiemy jakie umiejętności powinien mieć kierownik/kierowniczka. Udawanie, że tak nie jest to droga donikąd. Moje własne doświadczenia, ale również doświadczenia moich współpracowników pozwoliły mi zebrać now-know dotyczące zarządzania zespołami, którym się dziele.
Każda sytuacja rozwojowa, kiedy przyglądasz się swoim kompetencjom liderskim i zastanawiasz, czy to co wiesz i umiesz wystarczy w nowych wyzwaniach zawodowych określa Twój poziom samoświadomości. Bardzo szczerze rozmawiając ze sobą samą/samym wiesz lub nie, że potrzebujesz dowiedzieć się więcej o byciu dobrym menadżerem aby sprostać ocenom szefa, współpracowników, podwładnych. Tych wyzwań jest min tyle ile pytań na początku tego tekstu.
Autorytet nowego szefa nie zbuduje się tylko dlatego, że masz stanowisko. Wskaźniki KPI, które należy „dowozić” to nie cele do komunikowania a tylko liczby. Ty motywując sprawiasz, że ludziom będzie chciało się chcieć osiągać wartości oczekiwane przez organizacje. Wraz z wręczeniem aneksu do umowy liczba Twoich zadań i problemów mnoży się razy ilość Twoich pracowników a zatem nagle okazuje się, że potrzebujesz nauczyć się zarządzania sobą w czasie i wiedzieć jak, dlaczego i komu delegować zadania, bo już doświadczasz, że zamiast 8h pracujesz 12-cie a i tak widzisz, że jesteś w niedoczasie. Twoi pracownicy nie wykonują Twoich poleceń, albo robią to niewystarczająco dokładnie i wiesz już, że najlepszą formą zaufania jest ocena i kontrola? Myślisz, że jesteś jedyną osobą w zespole której zależy? Współpracować czy tylko dawać polecenia? A może jedno i drugie? Tyle pytań!
Czas pomyśleć o wsparciu, które możesz sama/sam sobie zapewnić i nie czekając aż Twój pracodawca dojrzeje do tego, ze jest Ci potrzebne. Skoro jesteś na swoim stanowisku liderskim albo chcesz na jakimś konkretnym być, warto spytać siebie: czego mi potrzeba?
Ale wiedza to nie wszystko. Bez umiejętności wprowadzenia jej w codzienną pracę, przechodzenia szczebli drabiny kompetencji od najniższego: „Nie wiem, że nie wiem „do najwyższego „Nie wiem, że wiem” niewiele zdziałasz. Dlatego będziemy budować Twoje umiejętności na wyzwaniach przed którymi stajesz już dzisiaj w swojej pracy. Casy i gry biznesowe, na których firmy szkoleniowe budują warsztaty to tylko przykłady zdarzeń. Ty będziesz równocześnie uczyć się i rozwiązywać swoje własne, bieżące problemy, więc czas poświęcony na spotkania mentoringowe ze mną to budowanie warsztatu menadżera- lidera tu i teraz. W Twoim otoczeniu, Twoich realiach, na Twoich zasadach. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że po niezbędnej ilości wiedzy, natychmiast zaczynasz doświadczać a to powoduje, ze zapamiętujesz i odtwarzasz w realnym życiu zawodowym więcej, skuteczniej i znacznie, znacznie szybciej.
Jakie Czekaja Cię korzyści? Poszczególne wyzwania liderskie przepracowujesz skuteczniej, bo masz wiedzę i umiejętności profesjonalisty. W bardzo bezpiecznej przestrzeni, możesz przeanalizować i przygotować swoje „ Ekspose Szefa” i wygłosić je tyle razy aż będzie idealne. Nie martwiąc się o ocenę podwładnych i przełożonych, możesz przygotować się do wdrożenia zmiany, pracując nad każdym etapem adaptacyjnym, bo już wiesz, ze takie są i są cztery. Możesz swobodnie podyskutować jak jako Lider/ Liderka będziesz wspierać w zmianie, myśląc o konkretnych osobach i konkretnych zmianach. Nie tracisz czasu na to co i jak przekazać członkom zespołu bo przepracowujemy to na spotkaniu a wszystko co na mim się wydarzy zostaje Tylko w naszej wspólnej przestrzeni. Nie zastanawiasz się dlaczego nie wyrabiasz się w czasie, bo wiesz jak unikać marnotrawienia Twoich zasobów i potrafisz skalibrować zadania i nadać im priorytety. Korzystasz z szerokiego wachlarza narzędzi motywacyjnych bo rozumiesz dlaczego teza, że tylko pieniądze motywują jest twierdzeniem osób, które nigdy nie miały dobrych doświadczeń z zarządzającymi albo nigdy nie były profesjonalnymi menadżerami.
Dlaczego warto wejść w to doświadczenie ze nami?
Mamy 20-to letnie doświadczenie na stanowiskach menadżerskich w międzynarodowych organizacjach zajmujących się sprzedażą, dystrybucja i produkcją. Zarządzane zespoły liczyły od kilku do nawet kilkuset osób. Były to zespoły pracowników liniowych oraz menadżerów różnych szczebli od liderów zmiany po kierowników regionów. Mamy tez doświadczenie we współpracy z małymi i średnimi firmami produkcyjnymi w rękach prywatnych przedsiębiorców.
Wykorzystaj swoją szansę, nie trać czasu na bolesne odkrywanie . Wybierz bezpieczne doświadczanie!